Wellness - Wellness penzión Begalka Sabinov

Wellness

Wellness Penzión Begálka

V podzemných priestoroch Penziónu Begálka sa nachádza novovybudované relaxačné zariadenie pre ubytovaných hostí a verejnosť. Nerezový bazén poskytuje široké relaxačné možnosti ako vírivka, vodná masáž, ale aj možnosť zaplávať si s pomocou protiprúdu.

 

Parná sauna - Je to sauna s teplotou 40-50 C a vysokou vlhkosťou vzduchu. Aj keď je teplota v parnej saune iba niekoľko stupňov nad teplotou tela, vlhkosť je takmer 100%. 
Medzi jej účinky patrí predovšetkým uvoľnenie svalstva pohybového aparátu s následnou celkovou relaxáciou, posilnenie imunitného systému, regenerácia pokožky.
Parná sauna predstavuje nižšiu záťaž organizmu, preto si ju môžu dovoliť aj ľudia, ktorí nemôžu navštevovať klasickú suchú saunu kvôli zdravotným problémom. Je nazývaná tiež turecký kúpeľ. Vlhký vzduch priaznivo pôsobí na pokožku, ktorá sa silne prekrvuje a intenzívne čistí. Pokožka tak zostáva jemná a zamatovo mäkká. Parný kúpeľ má pozitívne účinky aj pri oslabení ciev, pri zrazeninách a pri ochoreniach dýchacích ciest. 
Saunovanie v parnej saune po veľkej námahe zbavuje telo únavy, podporuje tvorbu bielych krviniek, hlavne lymfocitov a teda i našu celkovú imunitu.

 

Infrasauna - slnko, ktoré nájdete vo wellness.
Infrasauna znamená skutočne pokrok v oblasti saunovania s možnosťou regenerácie organizmu pri použití terapeutického efektu infračerveného žiarenia podobného, ako je tepelné slnečné žiarenie a jeho účinky.
Nie je to UVA ani UVB (ultrafialové žiarenie), ktoré pôsobí pri opaľovaní zo slnečného žiarenia a spôsobuje opálenie. Infračervené žiarenie je neviditeľné pre oči, avšak jeho účinky na telo dokážeme cítiť ako tepelnú energiu. Infrasauna využíva infračervené žiarenie pre priamy ohrev ľudského tkaniva do hĺbky. Najväčšou prednosťou infrasauny je, že spôsobuje 2-3 násobne intenzívnejšie potenie pri nižších teplotách 30-50 C, zatiaľčo v klasickej suchej saune sú teploty oveľa vyššie 80-105 C. 
V infrasaune sa uvoľňujú svaly a zmierňujú bolesti, teplo stimuluje krvný obeh, pôsobí proti celulitíde. Infrasaunu je možné použiť aj pri doliečovaní kožných chorôb, pri reumatických problémoch, meravosti kĺbov, svalových kŕčoch, únave a vyčerpanosti, psychickom vypätí, na posilnenie imunitného systému.
Detoxikačná schopnosť infrasauny je jedinečná. Kým v klasických suchých saunách tvorí 97% vylučeného potu voda, v infrasaune je to iba 80% a zvyšných 20% tvoria tuk, cholesterol, v tukoch rozpustné jedovaté látky, ťažké kovy, kyslé splodiny metabolizmu. Po návšteve infrasauny sa budete cítiť ľahší, energickejší a silnejší.

 

Fínska sauna - Najznámejšia fínska vec, ktorá skutočne dobyla svet je fínska sauna. V minulosti bola výsadou severanov, dnes už i Vaša. Že je v saune veľké teplo a že pochádza z Fínska, vie snáď každý. Niekto možno nechápe, čo je na horúcej miestnosti a studenom bazéne také fantastické.
Používanie sauny je viac ako len šport alebo metóda diéty, dokonca viac ako len zdravý životný štýl. Zakaždým je to príležitosť na relax a na zregenerovanie, ale aj jednoduchý spôsob, ako si užiť skutočnú radosť. 
Fínska sauna je založená na nepriamom pôsobení tepla cez suchý horúci vzduch pri vysokých teplotách 80 – 105 C. Najskôr sa ohreje vzduch a potom prestupom tepla cez pokožku sa nahreje telo. Pot, ktorý z tela vylučujeme, je tvorený prevažne z vody a nie tuku. Aj napriek tomu, má suchá sauna pozitívny vplyv na chudnutie z toho dôvodu, že celkové prekrvenie organizmu a tým aj prekrvenie podkožného tuku prispieva k lepšej koordinácii tuku v tele. Výhody fínskej sauny:

  • zlepšuje prekrvenie pokožky
  • normalizuje krvný tlak
  • uvoľňuje svaly a psychické napätie
  • okysličuje krv
  • povzbudzuje funkciu obličiek
  • prehĺbuje dýchanie, rozpustením hlienov uvoľňuje dolné dýchacie cesty
  • posilňuje cievy
  • navodzuje pocit osvieženia, psychického povzbudenia
  • vyvoláva ukľudnenie, dobrú pohodu, chuť k jedlu, kvalitný spánok

© Všetky práva vyhradené pre Penzion Begalka. Created by MI:SU Design

Vyhlásenie o ochrane osobných údajov